Farkas Gábor Farkas, a Régi Nyomtatványok Tárának vezetője egyedülálló előadássorozatot tart november 25-én könyvtárunk alapításának ünnepén. Fél nap alatt 12 izgalmas históriát hallhatnak és 12 különleges nyomtatványt láthatnak az érdeklődők.
Mi: Széchényi Emléknap
Mikor: 2013. november 25. 22 óra
Hol: VIII. emeleti előadóterem
Sidus Iulium és a stella magorum – Régóta izgatja a tudósokat és az egyszerű embereket az a kérdés, hogy mi volt tulajdonképpen a betlehemi csillag. Égitest, egy szupernóva-robbanás, vagy egy visszatérő üstökös, esetleg egy ritka bolygóegyüttállás? Johann Kepler volt az első, aki megpróbálta tudományos nézőpontból értelmezni ezt a bibliai kérdést. És hogyan kerül a képbe Julius Caesar illetve a meggyilkolásakor feltűnt üstökös? Az előadásban kiderül.
A tárlóban látható Conrad Lycosthenes munkája az égi és földi csodákról (OSZK, Ant. 311.)
Az előadások minden órakor indulnak (12–23 óráig) és éjfélkor érnek véget. A prezentációk 40–45 percesek lesznek (10–15 perc technikai szünet, kávé, frissítő). Bármikor lehet csatlakozni és menekülőre fogni, a szünetekben pedig kérdésekkel „zaklatni” Farkas Gábor Farkast. Minden előadáshoz vetítés társul (film, zene és kép segíti majd a bonyolult történetekben való eligazodást), és 12 különleges kéziratból, illetve régi nyomtatványból álló egynapos kamarakiállítás hozza fizikai közelségbe a vicces-véres történeteket.